Los Angeles Fraxel Beverly Hills Fraxel Fractionated Laser Skin Resurfacing

بازسازی پوست با لیزر فراکشنال

به وسیله بازسازی پوست با لیزر فراکشنال می توان پوست های مختلف را درمان کرد. در این روش به کم ترین زمان ممکن برای استراحت نیاز است. دکتر عزیززاده Palomar StarLux-1540 را در اختیار دارند. این یکی از لیزرهای غیر تهاجمی است که ظاهر پوست را بهبود می بخشد. لیزر نور شکسته شده را در مجموعه ای از ميكروتيرهای با دقت بالا دریافت می کند. این نور در پوست نفوز می کند و به غشاء میانی پوست می رود و ستون های عمیق و باریک coagulation پوست را می سازد. درمان با لیزر باعث می شود پوست قدیمی برداشته شود و پوست جدید در جای آن قرار بگیرد و در نتیجه چهره فرد جوانتر و سالم تر به نظر آید. از آنجائی که لیزر Palomar نور شکسته شده را دریافت می کند, نتایجش در محل درمان یک دست تر است.

Fractional Resurfacing

بازسازی مجدد پوست در مقایسه با سایر روش های درمانی لیزری, خیلی کم ترغیرتهاجمی است, بنابراین مدت زمان بهبودی آن خیلی کم تر است. بیشتر بیماران به زمان کم تری برای درمان احتیاج دارند و فقط جند روزی در برخی جاهایی که درمان صورت گرفته قرمزی یا ورم ایجاد می شود. از آنجائی که بازسازی مجدد پوست با لیزر فراکشنال غیر تهاجمی است برای دیدن کامل نتایج به چند جلسه, احتیاج است. معمولا 3-5 جلسه, هر 6-2 هفته یک بار.

از لیزر فراکشنال بازسازی پوست, می توان برای درمان بسیاری از مشکلات پوستی و یا برای مصارف آرایشی استفاده کرد. برای موراد زیر می توان از این لیزر استفاده کرد:

 • آسیب های نور خورشید به پوست (چین و چروک, چروک های پنجه کلاغ, پوست پیر و غیره)
 • ملاسما
 • جای آکنه و زخم هایی که در اثر جراحی ایجاد شده
 • بافت پوست و مشکلات مربوط به رنگ پوست
 • ناهنجاری های پوست در هر جای بدن

روی هم رفته بازسازی پوست به وسیله لیزر فراکشنال خیلی امن تر است و فاقد اثرات جانبی است که سایر لیزرهای غیر فراکشنال دارند.

Fraxel
تصاویر قبل و بعد از فراکسل

Fraxel before and after
   

Fractional resurfacing before and after


سابقه بازسازی پوست با لیزر فراکشنال

تقاضا برای انجام بازسازی پوست توسط لیزر باعث خلق راه حل های جدیدی برای این کار شد. تکنیک های قبلی به مدت زمان زیادی برای بهبود نیاز داشتند, پوست برای مدت های طولانی قرمز بود و اغلب رنگ پوست طبیعی نبود وگاهی اوقات زخم های غیر قابل بازگشت به جا می ماند. اولین لیزر فراکشنال در سال 2005 وارد بازار شد و به سرعت در میان پزشکان و بیمارانی که به دنبال نتایجی مانند بازسازی سنتی ( مثل CO2 ) بودند, محبوب شد. این روش نه خطر داشت و نه به زمان بهبودی نیاز داشت.

راهنمائی های پیش از عمل: بازسازی پوست با لیزر فراکشنال

از لیزر فراکشنال برای درمان مشکلات پوستی مانند چین و چروک, زخم ها, ناهنجاری های نا خواسته پوست و چین و چروک های معروف به پنجه کلاغ استفاده می شود. ممکن است برای رسیدن به نتایج بهینه به چندین درمان نیاز باشد. شما می بایست همه درمان های مراقبت از پوست را از 5 روز قبل از شروع درمان با لیزر قطع کنید.

تبخال: اگر سابقه تبخال دارید, از ما در مورد دستورالعمل های پیش از عمل جویا شوید تا ما داروهای ضد ویروس را باری شما تجویز کنیم.


راهنمائی های پس از عمل: بازسازی پوست با لیزر فراکشنال

بازسازی پوست بالیزر فراکشنال یک روش غیرتهاجمی برای درمان چین و چروک ها, جاهای زخم, موارد ناخواسته و غیر طبیعی پوست و چین و چروک های به اصلاح پینجه کلاغی است. جهت رسیدن به نتایج بهینه به تکرار درمان و یا حتی روش های درمانی مکمل مانند فیلرهای صورت نیاز است.

عوارض جانبی لیزر

شدت و مدت عوارض جانبی به شدت درمان و ویژگی های بهبود هر فرد بستگی دارد, اما معمولا تا یک هفته پس از درمان ادامه پیدا می کند.

 • ورم: بیشترین مقدار ورم در اولین روز پس از درمان رخ خواهد داد. این ورم بیشتر در زیر چشم ها خواهد بود. ورم دو تا سه روز به طول خواهد انجامید. جهت کم کردن میزان این ورم می بایست:
  • هر یک ساعت یک بار به مدت 10 دقیقه از کمپرس آب سرد بر روی محل درمان استفاده کنید.
  • در شب اول سرتان را بالا بگیرید و صاف بخوابید. از هر چند بالشت که برای این کار احتیاج دارید استفاده کنید.
 • قرمزی: بیشترین مقدار قرمزی در یک هفته اول پس از درمان رخ می دهد. اما یک حالت سرخی خیلی کم رنگ ممکن است چند هفته در چهره شما وجود داشته باشد. اگر مایلید می توانید بلافاصله پس از درمان برای پوشاند این قرمزی ها آرایش کنید.
 • پوست کنده شده/ پوست پوسته پوسته شده/ پوست خشک: ممکن است احساس کنید پوستتان حالت خشکی یا پوسته پوسته پیدا کرده است. چند روز بعد از درمان ممکن است احساس کنید بافت صورت شما حالت “سنباده ای” پیدا کرده است. این حالت کاملا طبیعی است و بافت درمان شده تلاش می کند پوست جدید را بازسازی کند.
 • لکه های برنز/تیره: این لکه های تیره یک بخش نرمال از فرآیند بهبود است و 7 روز پس از درمان از بین می روند.
 • پوست زخم شده: اگر پس از درمان جایی از پوست زخم شد آنجا را با موادی مانند Aquaphor® یا Bacitracin® مرطوب نگه دارید. نیازی به بستن بانداژ نیست. فقط آن محل را مرطوب نگه دارید و با محل زخم بازی نکنید. این زخم ها خیلی سریع خوب می شوند.
 • الگوی شبکه ای: لیزر فراکشنال ممکن است الگوی شبکه ای روی پوست شما ایجاد کند. این حالت کاملا نرمال است.
 • جوش نوک تیز: ممکن است این جوش ها پس از درمان رخ دهد, در این صورت با ما تماس حاصل فرمائید تا درمان های لازم را برای شما تجویز کنیم.

مراقبت های پوستی پس از درمان

 • از گرمای زیاد اجتناب کنید: به مدت دو روز پس از درمان از انجام فعالیت هایی مانند رفتن در وان آب گرم/جکوزی/سونا یا فعالیت های شدید که باعث گرم شدن پوست شما می شود, خود داری کنید.
 • استفاده از محصولات مراقبت از پوست: تمام محصولات مراقبت از پوستی را که یک به مدت یک هفته پس از درمان استفاده می کنید می بایست بدون مواد تحریک کننده و غیر قابل انسداد باشد. لطفا تا زمان بهبودی پوستتان از اسکراب, تونر, اسید گلیکولیک, رتینوئید(RetinA یا رتینول), یا کرم های ضد لک وروشن کننده (هیدرو کینون ) استفاده ننمائید. اگر در مصرف یک محصول شک دارید لطفا با ما تماس حاصل فرمائید.
 • ضد آفتاب: : استفاده همیشگی و مناسب از ضد آفتاب از اهمیت زیادی برخوردار است. ضد آفتاب باید از پوست در برابر (UVA و UVB) محافظت کند و SPF آن 30 یا بیشتر باشد. شما می بایست ضد افتاب را 20 دقیقه قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید روی پوست بمالید. سپس هر 2 ساعت یک بار آن را تجدید کنید. اگر مجبورید در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار بگیرید کلاه بپوشید و از لباس هایی استفاده کنید که در مقابل نور خورشید از پوست شما حفاظت کند. در هنگام فرآیند بهبودی همیشه از یک رژیم مناسب استفاده کنید.

بیشتر در مورد بازسازی پوست با لیزر فراکشنال بدانید

اگر در بورلی هیلز یا لس آنجلس, منطقه کالیفرنیا زندگی می کنید و مایلید اولین قرار مشاوره را تعیین کنید لطفا همین امروز با دکتر عزیززاده تماس حاصل فرمائید. دکتر عزیززاده در اولین جلسه مشاوره به طور کامل پوست شما را مورد ارزیابی قرار می دهد و بهترین درمان با لیزر فرکشنال را که برآورنده نیازهای شما, تعیین می کند.

Aesthetic and Skincare Menu of Services
Download Aesthetic and Skincare Menu of Services

المقبل، ومعرفة Ulthera شد الجلد