Los Angeles Facial plastic surgery | Chemical Peels | Beverly Hills

پیلینگ شیمیایی

پیلینگ شیمیایی چیست؟

پیلینگ شیمیایی یک راه درمان صورت است. در این روش با استفاده از مواد شیمیایی و حذف لایه بیرونی آسیب دیده بافت صورت را نرم تر می کند و بهبود می بخشد. پیلینگ شیمیایی صورت برای افرادی که صورتشان آسیب دیده, چین و چروک دارد و رنگدانه های صورتشان هماهنگ نیست مورد استفاده قرار می گیرد. پیلینگ شیمیایی روشی بسیار کم تهاجمی است و باعث بهبود بافت صورت می شود. دکتر عزیززاده برای هر بیمار بسته به نیازهای خاصی که دارد از مواد شیمیایی خاصی برای پیلینگ استفاده می کنند.

پیلینگ شیمیایی یکی از روش هایی است که بیش از همه در جراحی های پلاستیک صورت برای بهبود بخشیدن به ظاهر پوست مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر پیلینگ شیمیایی که برای آکنه مورد استفاده قرار می گیرد, بیماران می توانند از این روش برای جاهای آکنه و یا حذف ضایعات پیش سرطانی استفاده کنند.

اگرچه ممکن است از پیلینگ شیمیایی به همراه استفاده شود, اما این روش نه جایگزینی برای جراحی محسوب نمی شود و نه فرآیند پیری را کند یا از آن جلوگیری می کند.

انواع پیلینگ شیمیایی

آلفا هیدروکسی اسید ها (AHAs) , مانند گلیکولیک, لاکتیک, یا اسیدهای میوه فرمول های ضعیفی برای پیلینگ شیمیایی محسوب می شوند. این پیلینگ ها پوست افرادی را که نمی توانند برای پیلینگ TCA یا فنول وقت بگذارند روشن و نرم تر می کنند. از پیلینگ AHA برای رفع چروک های ظریف, مناطق خشک پوست و ناهماهنگی در رنگدانه های پوست استفاده می شود. TCA یک پیلینگ خیلی خوب برای درمان آکنه است. برای بهبود بافت صورت آلفا هیدروکسی اسید مانند گلیکولیک اسید را می توانید با ژل شستشوی صورت(فیس واش) یا یک کرم معمولی که برای مصرف می کنید, مخلوط کنید.

تری کلرواستیک اسید (TCA)را می توان در بسیاری از موارد به کار برد, اما از این ماده بیشتر در پیلینگ های با شدت متوسط استفاده می شود. معمولا چروک های سطحی و ظریف, آسیب های سطحی و مشکلات رنگدانه ها با TCA رفع می شوند. از TCA همچنین در درمان جاهای آکنه هم استفاده می شود. معمولا نتایج پیلینگ با TCA زیاد قابل توجه نیست و مدت ماندگاری آن به اندازه پیلینگ های قوی که با فنول انجام می شود نیست. در واقع گاهی برای رسیدن به نتایج مطلوب به بیش از یک پیلینگ TCA نیاز است. مدت مورد نیاز برای بهبودی بعد از پیلینگ TCA کوتاه تر از پیلینگ فنول است.

فنول قوی ترین ماده شیمیایی است که در یپلینگ مورد استفاده قرار می گیرد. به وسیله این ماده می توان پیلینگ های قوی انجام داد. از این ماده معمولا برای درمان بیمارانی که چروک های شدید روی صورتشان دارند, یا صورتشان به دلیل قرار گرفتن در برابر آفتا آسیب دیده است, کک و مک یا درمان ضایعات پیش سرطانی روی صورتشان دارند مورد استفاده قرا می گیرد. از آنجا که این پیلینگ باعث نازکی پوست می شود, رنگدانه های پوست تعیین می کند که آیا این درمان برای شما مناسب است یا خیر. از فنول در پیلینگ صورت استفاده می شود. اگر درگردن یا سایر نواحی بدن استفاده شود ممکن است باعث ایجاد زخم شود.

پیلینگ شیمیایی SkinMedica

Vitalize Peelپیلینگ Vitalize توسط SkinMedica درمان بسیار خوبی برای رفع اثرات پیری است. این پیلینگ به اندازه کافی قوی است که بدون آسیب رساندن به پوست می تواند پوست پیر و آسیب دیده را با حذف کردن لایه های خارجی آن درمان کند تا در نتیجه لایه های زیرین نمایانگر شوند. این پیلینگ برای بیمارانی مناسب است که به دنبال درمان این موارد هستند: آسیب های وارده در اثر نور خورشید, ناهنجاری های رنگدانه های پوست, ملاسما, آسیب هائی که در اثر قرار گرفتن در برابر نور فرا بنفش ایجاد می شود, و موارد پس از التهاب هایپر پیگمانتاسیون. محلول پیلینگ Vitalize با رتونیک اسید ترکیب می شود تا اثر لایه بردای آن بیشتر شود. این محلول برای تمام بیماران با هر نوع پوستی مناسب است.

هرچند که برای رسیدن به بهترین نتایج به انجام چندین بار پیلینگ نیاز است, بیماران معمولا برای مشاهده تغییرات تنها به یک پیلینگ Vitalize نیاز دارند.

Rejuvenize peelپیلینگ (Rejuvenize )جوانسازی توسط SkinMedica یک پیلینگ پیشرفته برای درمان شرایط بد پوستی مانند: اختلالات رنگدانه ای, آکنه و زخم های سطحی است. پیلینگ Rejuvenize پوست را سالم تر و شاداب تر و به طور یکنواخت پوست را پیلینگ می کند و نفوذ سالسسیلیک اسید را کنترل می کند, بنابراین بدون تغییر در میزان تاثیرگذاری پیلینگ, میزان التهاب و قرمزی که در سایر پیلینگ های قوی رخ می دهد را کاهش می دهد.

با اینکه بیمار پس از اولین پیلینگ Rejuvenize به نتایج چشم گیری دست خواهد یافت, ما به بیماران توصیه می کنیم هر 6-4 هفته چندین پیلینگ را انجام دهد تا به بهترین نتایج ممکن دست یابد. از آنجایی که پیلینگ Rejuvenize یک پیلینگ قوی است بیماران به مدت زمان بیشتری نسبت به پیلینگ های معمولی برای بهبودی نیاز دارند.این زمان برای بیمارانی که پیلینگ خیلی ضعیف تا معمولی انجام می دهند بین 2-5 روز است.

تصاویر قبل و بعد از پیلینگ شیمیایی

Vitalize Peel- before Vitalize Peel after 6 treatments

Chemical peel for melasma, after 3 treatments Chemical Peel for Melasma, 1 treatment

 

مزایای پیلینگ شیمیایی برای درمان بی رنگی پوست چیست؟

هر کسی که به ملاسما مبتلا است یا صورت پر از لک دارد می داند که نه تنها درمان این موارد بلکه جلوگیری از بازگشت دوباره آنها چقدر چالش برانگیز است. اولین راه برای درمان مشکل بی رنگ شدن پوست یافتن دلیل این اتفاق است.

  • التهاب پوست: آکنه یا هر نوع ضایعه پوستی دیگر مانند خراش یا سوختگی اغلب منجر به ایجاد موارد پس از التهاب هایپر پیگمانتاسیون (PIH) می شود که چندین ماه برای رفع آن نیاز است.
  • ملاسما: تکه های غیرطبیعی رنگدانه های پوست معمولا در اثر حاملگی, مصرف قرص های ضد حاملگی, درمان جایگزینی با هورمون یا سابقه فامیلی ایجاد می شوند.
  • آسیب پوست به دلیل قرار گرفتن در برابر نور خورشید: دلیل اصلی هایپر پیگمانتاسیون به مدت طولانی قرار گرفتن در برابر نور خورشید است.

پیلینگ های شیمیایی درمان های بسیاری خوبی برای این شرایط پوستی هستند زیرا این روش به بهبود پوست و کاهش رنگدانه ها سرعت می بخشد و در نتیجه پوستی سالم تر و یک دست تر را به بار می آورد. پیلینگ های شیمیایی از طریق چندین مکانیسم این تغییرات را در پوست ایجاد می کنند:

  • پیلینگ های شیمیایی لایه های سطحی و آسیب دیده پوست را جدا می کنند و سلول هایی را که رنگشان رفته است از بنی می بردند
  • با بالا بردن تولید کلاژن و تحریک و ساخت سلول های جدید چهره ای جوان تر و شفاف تر را به شما هدیه می دهد.

کم ترین خطر

احتمال وجود خطر در همه پیلینگ های شیمیایی وجود دارد. هرچند که ممکن است برخی اتفاقات پیش بینی نشده, که البته احتما آن بسیار اندک است, مانند ایجاد زخم یا عفونت رخ دهد اما اگر پیلینگ شیمیایی توسط یک جراح پلاستیک باتجربه انجام شود یک روش امن و بی خطر خواهد بود.

Dr Azizzadeh Chemical Peelپیلینگ های AHA ممکن است باعث ایجاد سوزش, قرمزی, خارش و یا خشکی پوست شود. هرچه که پوست به رژیم درمان بیشتر عادت می کند این مشکلات کم تر می شوند.

پوست شما که بعد پیلینگ TCA بهبود یافته است, می توانند مانند قبل رنگدانه تولید کنند, این پیلینگ باعث سفید و بی رنگ شدن پوست نمی شود. به بیمارانی که پیلینگ TCA انجام داده اند توصیه می شود که برای حفاظت از پوست جدید چند ماه پس از انجام این پلینگ از قرار گرفتن در معرف نور آفتاب خود داری کنند. اگرچه که TCA از فنول ضعیف تر است اما امکان دارد بعضی تغییرات ناخواسته در رنگ پوست رخ دهد.

همین که سن ما بالاتر می رود اثرات جاذبه، نور خورشید و سال هاحرکت ماهیچه های صورت، جویدن و جمع کردن چشم ها در چهره ما مشخص می شود. بافت های زیرین که بوست ما را شاداب و جوان نگاه می دارند شروع می کنند به شکسته شدن و در نتیجه خط خنده، چین و چروک های به اصطلاح پنجه کلاغ در محل حرکت ماهیچه ها ایجاد می شوند.

به چندین سوال که بیشتر در زمینه پیلینگ شیمیایی پرسیده شده پاسخ داده ایم تا به شما در این تصمیم گیری که آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر کمک کنیم!

سوال: من میخواهم پیلینگ شیمیایی انجام دهم. پوست من حساس است و روی آن آکنه, جای آکنه و آکنه روزاسه وجود دارد, می خواهم از شر آکنه ها خلاص شوم. آیا پیلینگ شیمیایی برای من مناسب است؟

پاسخ: به این بستگی دارد که از چه پیلینگی استفاده کنید. احتمالا برای دست یافتن به بهترین نتایج باید 6- 4 هفته قبل از انجام پیلینگ پوستتان را با هیدروکینون و رتین آماده کنید. هیدروکینون و رتین برای آکنه و آکنه روزاسه مناسب است.

Aesthetic and Skincare Menu of Services
Download Aesthetic and Skincare Menu of Services

سپس, بیشتر در مورد بدانید.

877-530-4623
Babak Azizzadeh, M.D., F.A.C.S.
9401 Wilshire Blvd, Suite 650 Beverly Hills, California 90212
E-mail us: info@facialplastics.info