Blepharoplasty, Eyelift, Eyelid Surgery, Los Angeles, Beverly Hills

جراحی زیبائی پلک (بلفاروپلاستی)

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک، در طی پنج سال گذشته تغییرات زیادی کرده است. سابق بر این در جراحی پلک قسمت عظیمی از چربی، پوست وماهیچه ها برداشته می شد تا در نتیجه پلک ظاهر جوان تری داشته باشد. این روش باعث ایجاد گودی در آن ناحیه می شد یا اصطلاحا ظاهر بیمار حالت “گربه مانند” پیدا می کرد و گوشه چشمش غیر طبیعی می شد که روی کل چهره او تاثیر می گذاشت. این روش پیچیدگی های خاص خودش را داشت.

Blepharoplasty Before After  Photo 2

امروزه می دانیم که با بالا رفتن سن فقط چشم ها حالت شل و ضعیف پیدا نمی کنند بلکه حالت ارتجاعی پوست از بین می رود، ابرو ها حالتی افتادگی به خود می گیرند، گونه ها ضعیف و افتاده می شوند و پلک ها سست می شوند که درنهایت باعث ایجاد پف در زیر چشم می شود.

 

blepharoplasty picture

بلفاروپلاستی پلک بالایی

در بلفاروپلاستی پلک بالا پوست اضافی و کیسه های چربی که در گوشه درونی چشم یافت شده اند برداشته می شوند. شکاف ها در طی خط های طبیعی ایجاد می شوند. اگر پوست اضافی چشم زیاد باشد ممکن است باعث گرفتن جلو دید شود و در این حالت است که بلفاروپلاستی دیگر یک عمل درمانی محسوب می شود نه یک عمل زیبائی. در چنین مواردی مخصوصا برای آقایان با کشیدن پوست پلک علاوه بر بلفاروپلاستی پلک بالایی یک لیفت ابرو یا پیشانی نیز انجام می شود. در یک جراحی زیبائی دقیق، باید از بخیه هایی استفاده شود که بتوان در طی سه یا چهار روز آنها را کشید. زمانی که بهبودی ایجاد شد جای باریکی از زخم باقی خواهد ماند که به سختی قابل تشخیص است و بعد از مدتی هم از بین می رود.

 

 

illustration of upper blepharoplasty incision

 

بلفاروپلاستی پلک پائینی

حالت پف کرده پلک پائین می تواند باعث انباشته شدن مایع در زیر پوست شود، اما دلیل اصلی آن می تواند رسوب بیش از اندازه چربی باشد. این رسوب چربی می تواند حتی به دلیل آلرژی یا جمع شدن مایع حالت بدتری در صبح ها پیدا کند. دایره های سیاه زیر چشم می تواند به دلیل اختلال رنگدانه های پوست یا تجمع رنگدانه ها در پوست و یا رسوب چربی ایجاد شود.

Lower Eye Blepharoplasty

 

تصاویر قبل و بعد از بلفاروپلاستی, تصاویر قبل و بعد از بلفاروپلاستی پلک پائینی

 

Blepharoplasty Before After Photo 1Blepharoplasty Before After Photo 3

Blepharoplasty Before After Photo 4

Blepharoplasty Before After Photo 5

Blepharoplasty Before After Photo 6

Blepharoplasty Before After Photo 7

 

عکس های بیشتر در مورد بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی پلک پائینی آقایان

در حالت کلی بلفاروپلاستی که برای مردان انجام می شود باید با ملاحظه و دقت بیشتری انجام شود تا علائم عمل در چهره آنها مشخص و واضح نباشد. برای مثال، یک ابروی زیبا برای مردان ابرویی است که پرپشت، کلفت و کوتاه باشد اما برای خانم ها ابرویی زیبا است که پرپشت و باریک است و یک کمان زیبا در آن وجود دارد. فاصله بین پلک ها برای آقایان و خانم ها متفاوت است. به دلیل همین تفاوت های طریف بین مردان و زنان است که دقت و ظرافت در بلفاروپلاستی برای مردان از اهمیت بیشتری برخووردار است. مهم است که نتیجه همه جراحی ها حالتی طبیعی داشته باشد اما این اهمیت برای آقایان بیشتر است. دکتر عزیززاده تلاش می کند در جراحی های مردان به همه این موارد دست یابد.

Male Blepharoplasty Before After Photo Dr Azizzadeh

 

بلفاروپلاستی ترمیمی

گاهی اوقات جراحی پلک نتایج مطلوبی به همراه نمی آورد. بیماران زیادی به دکترعزیززاده مراجعه می کنند که از نتایج جراحی های پلک خود ناراضی هستند و مایلند جراحی های ترمیمی روی آنها صورت بگیرد. ماهیت این گونه جراحی ها پیچیده است. بافت اطراف چشم و پلک بسار حساس است و اگر عمل به درستی انجام نشود می توانند نتایج بدی را به همراه بیاورد.

ممکن است بیماران از این مورد شکایت کنند که قادر به بستن چشمانشان نیستند. اگر در اولین عمل جراحی مقدار زیادی از پوست برداشته شود ممکن است پزشک مقداری از بافت دهان را بردارد و بافت درونی پلک را بالا ببرد و یا ممکن است برای این کار از پوست پوشت گوش که بسیار به پوست پلک ها شباهت دارد استفاده کند.

در بسیاری از مواقع جراحی هایی پلکی که به دقت انجام نشده را می توان با دایره هایی که در گوشه های چشم ایجاد می شود تشخیص داده. در بیشتر موارد حتی حالت چشم ها هم قرینه نیست. این مشکل خاص می تواند هنگام پلک زدن بیمار منجر به خارش و یا خشک شدن پوست و در نهایت ناراحتی و شکایت بیمار شود.

جراحی هر دو پلک برای آسیایی ها

بلفاروپلاستی برای آسیایی ها به این منظور انجام می گیرد که فاصله بین دو پلک افزایش پیدا کند. این جراحی بسیار در آسیا طرفدار دارد و تقریبا یک عمل ساده است که در آن یک شکاف کوچک در پشت پلک ایجاد می شود تا مقدار کمی چربی و ماهیچه برداشته شود تا چشم ها حالتی دلپذیر و خوشایند پیدا کنند. در اینجا بیشتر در مورد جراحی پلک آسیایی ها بخوانید.

لیفت چشم غیر تهاجمی

همانطور که علم و هنر در زمینه جراحی چشم پیشرفت کرده است در راه های غیرتهاجمی هم پیشرفت های زیادی حاصل شده است. ما در طی دهه های گذشته به این نتیجه رسیده ایم که کم شدن حجم اطراف چشم ها می تواند تاثیر زیادی در فرآیند پیری آن ناحیه داشته باشد. به همین دلیل دکتر عزیززاده از روش های غیر تهاجمی برای ترمیم و بهبود این تغیرات به بهترین حالت های ممکن استفاده می کنند. مهم ترین پیشرفت هایی که در این زمینه انجام شده استفاده از مواد تزریقی است. این تزریق ها در مطب انجام می شود. با این کار جای گودی های زیر پلک از بین می رود و قابلیت ارتجاعی به پلک بالایی بازگردانده می شود.

سه محصولی که دکتر عزیززاده در جراحی های غیرتهاجمی اش از آنها استفاده می کند Restylane, Juvederm و چربی است. Restylane و Juvederm محصولات هیالورونیک (پروتئین هایی که به طور طبیعی در پوست یافت می شوند) هستند. Restylane و Juvederm در حالت کلی عوارض جانبی هم دارند که ممکن است تا 8 ماه به طول انجامد. در روش های لیفت پلک از تزریق بوتاکس و دیسپورت برای کاهش چروک های اطراف چشم استفاده می شود. پیوند چربی هم می تواند همان نتیجه Restylane و Juvederm را به بار آورد. تفاوت اصلی این است که چربی برای 90% بیماران یک راه حل همیشگی و دائمی محسوب می شود.

یک نوع دیگر از لیفت چشم غیرتهاجمی, جوانسازی شقیقه است. این یک روش جدید است که باعث جوان شدن ناحیه اطراف چشم می شود. به احتمال زیاد در دهه 30 و 40 عمرتان ابروها حالت افتادگی و چشم ها حالت خستگی و سنگینی پیدا کنند، ناحیه اطراف شقیقه که در جلو خط مو قرار دارد شروع به فرورفتگی پیدا میکند. به گفته دکتر عزیززاده این فرورفتگی ها باعث می شود صورت حالت نامتعادل به خود بگیرد و در نتیجه فرد مسن نشان داده شود. دکتر عزیززاده با استفاده از Sculptra، که یک کلاژن تحریک کننده است، این فرورفتگی های شقیقه ها را پر می کند و در نتیجه ابرو ها بالا کشیده می شوند و فرد ظاهر جوانتری پیدا می کند. نتیجه این تکنیک ها کاملا طبیعی است و حالت پیری و ضعف و افتادگی ناحیه شقیقه ها را بهبود می بخشد و ابروها را بالا می کشد و به جای اصلی خود باز می گرداند. همه این ها باعث می شود در کل فرد چهره بهتر و جوانتری داشته باشد. تزریق Sculptra در شقیقه ها یک روش سریع است(کمتر از 10 دقیقه) که کمترین کبودی را به دنبال خواهد داشت و به هیچ دوره بهبودی نیاز ندارد. ما دو دوره درمانی به فاصله 6 هفته را به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم.

بیشتر در مورد پیوند چربی دور چشم بخوانید

نظرات بیماران را بخوانید

بیشتر در مورد جراحی پلک بدانید

قبل از اقدام به انجام جراحی پلک, اطمینان حاصل کنید که پزشکی شما حازق و با تجربه باشد تا بتواند به سوال های شما پاسخ دهد و به نیازهای شما توجه کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی پلک، جراحی ترمیمی پلک، لیفت غیرتهاجمی چشم یا اطلاع از هزینه های جراحی پلک و اینکه آیا این جراحی برای شما گزینه مناسبی است یا خیر با دکتر بابک عزیزاده تماس حاصل فرمائید و اولین وقت مشاوره را تعیین کنید. دکتر عزیززاده جراح پلاستیک صورت در بورلی هیلز، کالیفرنیا است. ایشان نویسنده چندین کتاب در زمینه جراحی پلاستیک صورت، روش های بلفاروپلاستی و سایر روش ها و تکنیک های جوانسازی صورت است.

Periorbital Fat Grafting

Download Periorbital Fat Grafting