Facial Plastic Surgery Terms

آشنایی با اصطلاحات جراحی پلاستیک

جراحی بینی (Rhinoplasty)

در این جراحی نرمه استخوان و استخوان بینی بازسازی و تغییر حالت داده می شوند. در این جراحی ممکن است استخوان یا نرمه استخوان اضافی برداشته شود. دوره بهبود بعد از جراحی حدودا یک هفته است. نتیجه عمل دائی خواهد بود.

جراحی زیبائی پلک(Blepharoplasty)

در این جراحی پوست، پف ها و چین و چروک اضافه اطراف ناحیه چشم برداشته می شوند. دوره بهبود بعد از جراحی حدودا یک هفته است. نتیجه عمل برای پلک پائین دائمی و برای پلک بالابه مدت ده سال خواهد بود.

جراحی لیفت صورت ( Rhytidectomy )

در این جراحی پوست اضافی برداشته و ماهیچه ها کشیده می شوند. دوره بهبود بعد از جراحی حدودا یک هفته است. نتیجه عمل بسته به بیمار بین پنج تا ده سال خواهد بود.

لیفت پیشانی(Forehead Lift‌)

در این جراحی پلاستیک صورت، خطوط پیشانی و چین و چروک ها از بین خواهد رفت و ابروها بالا کشیده خواهد شد در نتیجه افتادگی پلک کاهش خواهد یافت. دوره بهبود بعد از جراحی حدودا 10 روز است.

لیپکتومی ناحیه زیر فک (‌ Submental Lipectomy)

در این نوع جراحی پلاستیک، ناحیه زیر فک تحت عمل جراحی قرار می گیرد و غبغب حذف می شود. نتایج این عمل کلی و همیشگی خواهد بود

جراحی چانه (Genioplasty/Mentoplasty‌)

در این نوع جراحی چانه عقب رفته با کاشت استخوان اصلاح می شود یا چانه ای که خیلی جلو آمده است با این نوع جراحی به میزان لازم عقب می رود. دوره بهبود بعد از جراحی حدودا یک هفته است. نتیحه این عمل دائمی خواهد بود.

جراحی گوش(Otoplasty)

در این جراحی، گوش ها با تغییر حالت دادن نرمه استخوان به عقب کشیده می شوند. دوره بهبود بعد از جراحی حدودا یک هفته است. نتایج این عمل دائمی خواهد بود.

جوانسازی پوست با لیزر Laser Skin Resurfacing

با استفاده از لیزر سطح رویی پوست برداشته می شود و در نتیجه پوست صاف و بدون چروک خواهد شد. دوره بهبودی حدودا 10 روز خواهد بود. نتایج این کار دائمی خواهد بود.

پیلینگ شیمیاییChemical Peel

لایه خارجی پوست با مواد شیمیایی به صورت کاملا کنترل شده حذف می شود. بسته به نوع مواد شیمیایی مورد استفاده دوره بهبودی بین یک تا سه هفته است. نتایج این پیلینگ دائمی خواهد بود.

لایه برداری پوست(Dermabrasion)

در این روش سطح رویی پوست توسط یک برس سیمی یا فرز الماس برداشته می شود و در نتیجه پوست لطیف و بدون چروک خواهد شد. دوره بهبودی حدودا 10 روز است. نتیجه این لایه بردای همیشگی خواهد بود.

بازسازی صورت(Facial Reconstruction)

از این نوع جراحی پلاستیک صورت برای ترمیم یا بازسازی اعضاء صورت استفاده می شود. از جمله بازسازی های صورت می توان به بهبود جای زخم، ترمیم اعضاء صورت، ترمیم جای پارگی ها، ضایعات پوستی مادرزادی، لب شکری و شکاف کام، دفورمیتی های فک وصورت، جراحی فک،‌ جراحی فلپ ازاد و سایر بازسازی های مربوط به سرطان اشاره کرد.

مرکز تخصصی جراحی پلاستیک صورت

Babak Azizzadeh, MD, FACS

9401 Wilshire Blvd, Suite 650, Beverly Hills, CA 90212

Phone: 310-657-2203

Email: info@facialplastics.info