Chin Augmentation Los Angeles & Beverly Hills

جلو آوردن چانه

هدف نهایی جراحی های پلاستیک این است که بیمار چهره بهتری داشته باشد و در نتیجه به احساس بهتری در مورد خود دست یابد. در بسیاری از موارد، یک چانه بیرون زده یا یک چانه کوچک می تواند روی عدم تقارن صورت اثر بسیار زیادی بگذارد. هر کدام از این شرایط با استفاده از روش منتوپلاستی قابل اصلاح هستند.

دکتر بابک عزیززاده، جراح زیبائی بورلی هیلز، و متخصص جراحی پلاستیک و جراحی بازسازی صورت است. ایشان کل اعضاء صورت شما را بررسی می کنند و تصمیم می گیرند که چطور چانه شما را اصلاح کنند که با سایر اعضاء صورتتان هماهنگی داشته باشد.

دکتر بابک عزیززاده دانش آموخته دانشگاه هاروارد در زمینه جراحی پلاستیک و و جراحی بازسازی صورت است و به همین دلیل یکی از پرطرفدارترین جراحان کشور مخصوصا در روش های جوانسازی، از جمله ایمپلت و جلو آوردن چانه به حساب می آیند. ایشان به دلیل تخصص بالائی که در زمینه جراحی پلاستیک صورت دارند در بسیاری از برنامه های تلویزیونی و مجلات مانند The Oprah Winfrey Show ، People Magazine ، New York Times ، Discovery Health ، Los Angeles Times ، و Beverly Hills Courier شرکت کرده اند.

تصاویر قبل و بعد از جلو آوردن چانه

Chin Augmentation male Before After Photo chin augmentation male before and after photo 2

معرفی روش جلو آوردن چانه

کمتر راجع بعه این موضوع صحبت شده ولی چانه یکی از اعضاء صورت است که فرد با آن ممکن است احساس خجالت یا اعتماد به نفس کند. چهره خانم ها با یک خط فک ظریف حالت نرمال دارد در حالی که برای آقایان فک ضخیم تر و بزرگتر نرمان محسوب می شود.

اگر فردی احساس کند که حالت چانه اش از مرزهای این حالت نرمال گذشته است می تواند در روابط اجتماعی و اعتماد به نفس او مشکل ایجاد کند. خوشبختانه،‌ با تکنولوژی که امروزه در اختیار داریم می توانیم چانه کوچک را به اندازه طبیعی آن برسانیم یا چانه بزرگ را کوچک تر کنیم.

این جراحی با عنوان منتوپلاستی شناخته شده است و به دو دسته تقسیم می شود: کاهش و افزایش. کاهش را هم می توان با حذف کردن استخوان های اضافه یا با جا به جایی استخوان فک جهت اصلاح حالت صورت انجام داد. افزایش به جراحی ایمپلنت احتیاج دارد اما در این روش نیز می توان جای استخوان را نیز عوض کرد.

دکتر بابک عزیزاده و تیم جراحی ایشان در بورلی هیلز، کالیفرنیا بهترین متخصصان در زمنیه جراحی های چانه هستند. اگر به دنبال جراحی مینتوپلاستی هستید لطفا بی درنگ با مطب دکتر عزیززاده تماس حاصل فرمائید و یک قرار مشاوره تعیین کنید. شما در این جلسه می توانید در مورد تمامی فاکتورهایی که چانه شما را تحت تاثیر قرار می دهند و این که چه روش هایی برای شما مناسب است اطلاعات کسب کنید. ما برای انجام این جراحی از عکاسی VECTRA استفاده می کنیم. این تکنولوژی به شما کمک می کند که چهره خود را از چند زاویه ببینید و سپس با استفاده از تصاویر سه بعدی روش مناسب را انتخاب کنید.

کوچک کردن چانه

اگر یک چانه برجسته دارید این روش به شما کمک می کند که آن را اصلاح کنید. در این روش فک، یعنی استخوان فک پائین تراشیده و به حالت دلخواه در می آید.

کوچک کردن را می توان به وسیله یکی از این روش ها انجام می شود:

 • کوچک کردن به روش مستقیم – در این روش استخوان اضافی از چانه برداشته می شود.
 • Sliding genioplasty – در این روش استخوان بریده و به عقب برگردانده می شود و در جای خود با پیچ های فلزی نگه داشته می شود.

جلو آوردن چانه

اگر چانه حالت بیرون زده و برجسته نداشته باشد، دکتر عزیززاده احتمالا ایمپلت چانه را به شما پیشنهاد کند. ایمپلنت ها از استخوان اتولوگ که از لگن خاصره یا دنده بیمار بدست می آید تولید می شود. می توان از روش sliding genioplasty به همراه ایمپلنت استفاده کرد که در آن استخوان ها بریده می شود و در جای خود با پیچ های فلزی نگه داشته می شوند.

برخی ایمپلنت های ترکیبی شامل موارد زیر می شود:

 • کشپارهای سیلیکونی
 • ePTFE که شبیه به Gore-tex است
 • پلی اتیلن متخلخل

ایمپلنت های ترکیبی زیست سازگار هستند و زمانی که درون بدن استفاده می شوند مشکلای ایجاد نمی کنند. این نوع ایمپلنت ها بسیار نرم و متخلخل هستند و این قابلیت این اجازه را به آنها می دهد که بافت نرم در اطراف آنها قرار بگیرد و در حالی که بهبود می یابند درون استخوان های موجود رشد کنند.

سایر روش ها

دکتر عزیززاده عمل کاهش را به گونه ای انجام می دهد که بین اعضاء صورت هماهنگی و تعادل برقرار باشد. در برخی مواقع ممکن است علاوه برا اصلاح چانه برخی جراحی های دیگر انجام شود تا اعضاء صورت به حالت تعادل برسند. سایر جراحی هایی که معمولا با جراحی چانه انجام می شود عبارتند از:

مهم است هنگام انتخاب منتوپلاستی یک جراح سرشناس و متخصص در زمینه جراحی بازسازی و پلاستیک صورت را انتخاب کنید تا ریسک جراحی بسیار کم شود.

اطلاعات مربوط به بعد از عمل

بسته ای به شما داده خواهد شد که به دقت موارد مورد نیاز فرآیند بهبود، این که چه چیزهایی باید انتظار داشت و راه های کاهش دادن ورم و کبودی در آن ذکر شده است. در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 • روزی یک بار محل رخم را با هيدروژن پروکسايد شست و شو دهید.
 • از پماد آنتی بیوتیک دو بار در روز بر بروی محل زخم بزنید.
 • بخیه ها با بانداژ پوشیده می شوند. همه بخیه ها و نوار پهن بعد از 4-8 روز برداشته می شوند.
 • برای آقایان ممکن است نوار به دلیل بلند شدن ریش قبل از اولین ویزیت بعد از عمل بیافتد. این امر کاملا طبیعی است.
 • استفاده هر یک ساعت یک بار از تکه های یخ در دستکش پلاستیکی, کمپرس آب سرد, یا تکه های یخ زده به مدت 72 ساعت پس از به هوش آمدن. پس از آن باید از کمپرس آب گرم در محل کبودی ها استفاده کنید
 • به مدت 2 هفته از انجام ورزش های سنگین خودداری کنید.
 • به مدت حداقل 1-2 هفته در هنگام خوابیدن یا استراحت سر خود را صاف نگه دارید.

بیشتر بدانید

اگر می خواهید با انجام جراحی جلو آوردن فک، خط فک خود را تغییر دهید لطفا با دکتر عزیززاده در بورلی هلیز تماس حاصل فرمائید و اولین قرار مشاوره را تعیین کنید. در زیر سوال هایی وجود دارد که مکررا از ایشان پرسیده شده است.

سوال: من یک چانه عجیب دارم – شبیه چال چانه- مثل یک برآمدگی. شکلی جالبی ندارد. درمان مناسب من چیست؟

پاسخ: چال چانه ممکن است به دلیل فعالیت بیش از حد ماهیچه عضله ذقنی یا “peau d’orange” باشد که معمولا با بوتاکس قابل درمان است. ما برای بیماران جوانی که چانه عقب رفته دارند آزمایشات کامل انجام می دهیم تا مطمئن شویم که آیا جراحی فک (در این جراحی استخوان های فک در مقعیت مناسب خود قرار می گیرند) یا ایمپلنت چانه (سیلیکون) برای آنها مفید است یا خیر. مدت زمان بهبودی بعد از جراحی فک طولانی است و باید در مواردی استفاده شود که مشکل حادی در عملکرد وجود دارد.

سوال: آیا می تواند بعد از انجام لیفت صورت در قسمت پائینی صورت ایمپلنت چانه انجام داد؟

پاسخ: صد در صد! ایمپلنت چانه یا جلو آوردن چانه را می توان برای بیمارانی انجام داد که قبلا جراحی زیبائی مانند لیفت صورت انجام داده اند.

سپس، بیشتر در مورد لیفت صورت مایع بدانید