Cosmetic Oculoplastic Surgery Patient consultation, Beverly Hills, Los Angeles

مشاوره پلک

مشاوره جراحی اکتوپلاستیک زیبایی چشم در بورلی هیلز و لس آنجلس

انجام ارزیابی های قبل از جراحی زیبایی پلک از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از محاسن این ارزیابی ها این است که بیمار و دکتر عزیززاده با هم به یک حس و رابطه آرامش بخش می رسند. پس از رسیدن به این رابطه می توانند به راحتی با هم در مورد روش های جراحی, جنبه زیبائی جراحی و رسیدن به نیازهای بیمار به بحث و گفتگو بپردازند.

مراحل ارزیابی بیماری که به دنبال انجام جراحی اکتوپلاستیک زیبایی چشم است:

  1. ارزیابی ناهنجاری های پیشانی, ابرو, پلک, صورت و شرایط پوست
  2. ارزیابی چشم
  3. اندازه گیری ترشحات چشم
  4. گرفتن عکس و استفاده از مدل سه بعدی

در این ارزیابی ها بیمار می تواند به صراحت در مورد خواسته هایش و نتایج واقع گرایانه عمل صحبت کند.

سابقه پزشکی

پی بردن به نیازهای بیمار از اهمیت والایی برخوردار است, به همین دلیل کل سابقه پزشکی بیمار از جمله بیماری ها, داروهایی که مصرف می کند, آلرژی ها و جراحی هایی که قبلا انجام داده است, باید مورد بررسی قرار بگیرد. دلایل هر بیمار برای انجام عمل جراحی به دکتر عزیززاده کمک می کند تا متوجه شود کدام بیمار دلایل منطقی و واقع گرایانه برای عمل دارد و دلایل کدام بیمار منطقی نیست. آزمایش های پیش از عمل شامل ارزیابی پیشانی, ابرو, پلک بالا و پائین می شود. بهتر از قبل از عمل، کل صورت بیمار مورد بررسی قرار بگیرد. این آزمایش ها به ما این امکان را می دهد به این نتیجه برسیم که کدام مشکل در صورت بیمار قابل تغییر و بهبود است .

انواع مشاوره های پلک و چشم

آزمایشات ابرو و پیشانی

دکتر عزیززاده در آزمایش های پیشانی و ابرو به دنبال دلایلی هستند که باعث ایجاد شلی در پلک بالائی می شود. چین و چروک های پیشانی و خط اخم نیز در این آزمایش ها مورد بررسی قرار می گیرند.

بیمارانی که ابرو های آنها به شدت حالت شل و افتادگی دارد بیشتر از همه به دنبال جراحی هستند و جراح نیز از میانه پلک تا وسط ابرو را مورد سنجش قرار می دهد.

آزمایشات برای نواحی مربوط به بینی و شقیقه از 1میلی متر آن طرف تر از انتهای ابرو چندبار تکرار می شوند.

روش دیگیری که برای سنجش قرینه بوذن چشم انجام می شود شامل : یک پیشانی بند، یک خط کش، و یک تیر عرضی تی(T) شکل می شود. وقتی که پیشانی بند روی پیشانی بیمار گذاشته می شود یک خط کش به طور عمودی در میانه پیشانی گذاشته می شود. خط تیرعرضی هر طرف چشم ها را قطع می کند و تیر عرضی را هم سطح می کند. سپس تیر عرضی برداشته می شود در محل جدید در میانه ابرو قرا می گیرد. انحراف اندیکاتور مشخص می شود.

آزمایشات پلک بالائی

در موارد زیر پلک بالای بیمار مورد بررسی و آزمایش قرار می گیرد:

پوست اضافی, چربی بیرون زده دور چشم, حالت غیرطبیعی پلک ها, افتادگی پلک, انقباض, و افتادگی غدد اشکی.

آزمایشات چربی پوست پلک

مقدار پوست اضافی و این که آیا بیش از مقدار معمول پوست در بالای پلک بالائی وجود دارد یا نه باید تعیین شود. پر بودن پلک بالائی با تعیین چربی بیرون زده دور چشم تعیین و مشخص می شود. تعیین این مقدار چربی کمک می کند تا به این نتیجه برسیم که آیا بیمار بعد از این عمل نتیجه خوبی خواهد گرفت یا نه.

آزمایشات شیار پلک

دکتر عزیززاده برای مشخص کردن شیار پلکی از بیمار می خواهند که ابتدا به پائین نگاه کند, سپس به آرامی به بالا, و باز دوباره به پائین نگاه کند. ایشان قبل از انجام عمل در مورد محل شیار پلک بالائی با بیمار به بحث و گفتگو می پردازند. اغلب بیماران نظرات متفاوتی در مورد چهره خود بعد از انجام عمل جراحی دارند. بنابراین, بهتر است پیش از انجام عمل در مورد حالت مطلوب شیار بعد از عمل گفتگو کرد. این گفتگوها در این نوع جراحی ها که برای آسیایی ها انجام می شود از اهمیت بالائی برخوردار است.

آزمایشات جراحی زیبائی پلک

برخی از بیماران پلک های افتاده دارند و در هنگام عمل بلفاروپلاستی به برخی اصلاحات هم نیاز دارند. بهتر است پیش از انجام عمل این تصمیمات انجام شود تا بهترین نتیجه گرفته شود.

ارزیابی انقباض پلک پائین

برخی بیماران که سابقه مشکلات تیروئید دارند، انقباض در پلک را تجربه خواهند کرد. از فاصله بین لبه درونی و پلک بالائی برای سنجش انقباض استفاده می شود. انجام این ارزیابی پیش از عمل از اهمیت بالائی برخوردار است زیرا از زخ دادن مشکلات پس از عمل جلوگیری می کند.

آزمایشات قابلیت ارتجاعی پلک پائین

دکتر عزیزاده با کشیدن پلک پائین به سمت پائین و این که چقدر سریع به سرعجای خود باز می گردد، قابلیت ارتجاعی پلک پائین را می سنجد. پلکی را که پوست اضافه دارد می توان با نیشگون گرفتن بافت پلک تشخیص داد.

آزمایشات گونه و صورت

علاوه بر پلک های بالا و پائین, گونه و صورت نیز باید مورد آزمایش قرا بگیرند. سن بالا و بیماری های تیروئید می تواند منجر به ایجاد پف و گودی در گونه ها شود. با لیفت گونه و یا قسمت پائینی صورت می توان این مشکلات را حل کرد. به کمک لیفت صورت و لیپوساکشن می توان پف های روی صورت و گونه ها را که به دلیل بالا رفتن سن ایجاد می شود, در مان کرد. اغلب، برای پر کردن فرو رفتگی هایی که در گونه یا در زیر چشم به وجود می آید می توان از پیوند چربی (متد FAMI )استفاده کرد واین مشکلات را حل نمود.

ارزیابی پوست

می بایست شرایط پوست مورد ارزیابی قرا بگیرد. بالا رفتن سن و قرار گرفتن در برابر خورشید منجر به ایجاد چروک در پلک ها، اطراف لب و صورت می شود. با استفاده از روش هایی مانند پلینگ شیمیایی و لیزر (Star-Lux فراکشنال) می توان بافت پوست رابهبود بخشید.

تعیین تیز بینایی

قبل از عمل, تیز بینایی مورد سنجش قرار می گیرد

تست حرکات چشم

دکتر عزیززاده از بیمار می خواهد با چشم هایش نور را دنبال کند و با این کار حرکات ماهیچه های درونی چشم را می سنجد.

ارزیابی تراوشات چشم

برای شناسایی سندرم چشم خشک از روش ارزیابی تراوشات چشم استفاده می شود. اگر تراوشات چشم کم باشد چشم دچار خارش می شود و در نتیجه نیاز به بلفاروپلاستی را بالا می برد. دکتر عزیززاده برای افرادی که مبتلا به این سندرم هستند جراحی پلک را با دقت چندین برابر بیشتر انجام می دهد.

ارزیابی میدان دید

اگر احتمال برود که میدان دید ثانویه از بین رفته است برای این منظور باید آزمایش انجام شود. این ارزیابی به این دلیل انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که آیا این نقص به دلیل افتادگی پلک بالائی و ابرو رخ داده است یا خیر. این آزمایش کمک می کنند تا پزشک پی ببرد که چقدر از دید فرد به دلیل افتادگی پاک های بالا و پائین از دست رفته است.


ارزیابی به وسیله عکس

Eyes are the window to the soul
بهتر است بیمارانی که قرار است روی آنها جراحی اکتوپلاستی صورت بگیرد, پیش از عمل یک سری عکس از آنها گرفته شود. گرفتن این عکس ها چندین مزیت دارد: 1) ثبت تصاویر برای ارزیابی های پیش از عمل 2)برخی از مشکلات بیماران که در جلسات مشاوره اولیه مشخص نشده توسط این تصاویر مشخص می شود. 3)بیمار می تواند نتایج پس از عمل را مشاهده کند. از موقعیت بالا و پائین چشم پیش از عمل عکس گرفته می شود. این عکس ها بعد از دو ماه از عمل هم تکرار می شود. تصویر سه بعدی Vectra درهای جدید را به روی حرفه عکاسی باز کرده است. دکتر عزیززاده اولین جراح کالیفرنیا است که از سیستم Vectra در جراحی های خود استفاده می کند. بیشتر در مورد تصاویر سه بعدی بدانید.

مشاوره

پس از تکمیل آزمایشات دکتر عزیززاده تمام یافته های مربوطه را برای شما شرح خواهد داد. بهتر است در مورد ابروهای افتاده, چین و چروک های پیشانی, شیار پلک بالا, پوست اضافی, چربی های بیرون زده, بی رنگی پوست, افتادگی پلک, بزرگ شدن عضله حلقوی چشم, خط خنده و پف صورت به بحث و گفتگو پرداخت. بهتر است جاهایی که قرار است تحت عمل جراحی قرار بگیرد وجای رخم به بیمار نشان داده شود و برای او توضیح داده شود که چه تغییراتی می توان با انجام جراحی و یا با استفاده از جراحی های غیر تهاجمی انجام داد و چه کارهایی نمی توان انجام داد.

انجام عمل جراحی پلک به وسیله یک جراح پلاستیک صورت حرفه ای از اهمیت بالائی برخوردار است و این کار را نباید به دست هر پزشکی سپرد. اگر مایلید که امروز یک وقت مشاوره تعیین کنید لطفا با دکتر عزیززاده تماس حاصل فرمائید.

–> Next, learn about Blepharoplasty