Los Angeles Otoplasty Beverly Hills Ear Surgery, Ear Pinning | Facial Plastic Surgeon Dr Azizzadeh

جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی

دکتر بابک عزیززاده یکی از برجسته ترین متخصصان در زمینه جراحی فلج صورت است. ایشان دانش آموخته دانشگاه هاروارد در زمینه جراحی پلاستیک و جراحی بازسازی است. تخصص ایشان باعث شده به یکی از پرطرفدارتین جراحان کشور تبدیل شوند. ایشان در برنامه های تلویزیونی و مصاحبه های مجله های زیادی از جمله The Oprah Winfrey Show ، People Magazine ، New York Times ، Discovery Health ، Los Angeles Times ، Beverly Hills Courier شرکت کرده اند. ایشان دو بورد تخصصی از هیئت جراحی بازسازی و جراحی پلاستیک صورت آمریکا و هیئت جراحی سر و گردن و گوش و حلق و بینی آمریکا دریافت کرده اند. همکاران جراح وی، ایشان را به عنوان یکی از برترین پزشکان سال 2009 و 2010 معرفی کرده اند. بیشتر در مورد دکتر عزیززاده و تخصص ایشان بخوانید.

جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی یک جراحی جزئی است که به وسیله آن ظاهر و سایز گوش ها تغییر می کند. دکتر عزیززاده تمام دانش و تجربه مورد نیاز را برای انجام دادن این گونه عمل ها برای شما یا فرزندانتان را دارند و به بهترین نتیجه ها دست می یابند.

تصاویر قبل و بعد از جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی

Otoplasty before after picture

Otoplasty before after picture

Otoplasty before after picture

جزئیات اتوپلاستی

این جراحی در همین جا یعنی مرکز جراحی پلاستیک بینی و صورت انجام می شود. در این جراحی قسمت بیرونی گوش اصلاح می شود تا زیبائی آن بهبود پیدا کند و گوش ها که حالت بیرون زده دارند به سر نزدیک تر شوند.

هدف این عمل زیبائی است و یکی از عمل هایی است که بسیار باعث تغییر زندگی فرد می شود. بیشتر بیمارانی که برای این جراحی مراجعه می کنند کودکان هستند. فرد با داشتن گوش های بیرون زده و بزرگ احساس خجالت و کم روئی می کند.

خوشبختانه این عمل یک عمل ساده است و مدت زمان مورد نیاز برای بهبودی پس از عمل بسیار اندک است. اگر مایلید این جراحی برای شما انجام شود ولی از به هوش بودن در حین عمل می ترسید، می توان این را با بی هوشی کامل انجام داد.

این عمل تا حد بسیار کمی یک عمل تهاجمی محسوب می شود به این معنا که مقدار بریدگی ها و شکاف ها بسیار اندک است. در برخی از موارد نیاز است یک بریدگی کوچک ایجاد شود ولی در اتوپلاستی های بدون شکاف و بریدگی، از یک سوزن برای تغییر حالت نرمه استخوان گوش استفاده می شود. تمام بریدگی ها در پشت گوش ایجاد می شود. به این دلیل این بریدگی در پشت گوش ایجاد می شود که با این کار هم بهترین نتیجه حاصل می شود و هم جای زخم ها مشخص نیست. نرمه استخوان گوش تضعیف ، و تغییر حالت داده می شود و با نرمه گوش هماهنگ می شود بنابراین در نهایت طبیعی به نظر می آید. ما بسته به موقعیت بیمار از بخیه های جذبی استفاده می کنیم.

چه زمانی اتوپلاستی انجام دهیم؟

اتوپلاستی یک روش موثر برای کود کان و بزرگسالان است. از این روش حتی برای کودکان چهار ساله هم می توان استفاده کرد.

بیشتر والدین به انجام اتوپلاستی تمایل نشان می دهند زیرا دوست ندارند فرزندشان مورد تمسخر دیگران قرار بگیرد. انجام دادن این عمل یک تصمیم شخصی است و باید با فرزندتان در این مورد مشورت کنید.

بیشتر والدین به انجام اتوپلاستی تمایل نشان می دهند زیرا دوست ندارند فرزندشان مورد تمسخر دیگران قرار بگیرد. انجام دادن این عمل یک تصمیم شخصی است و باید با فرزندتان در این مورد مشورت کنید.

روش جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی:

این جراحی معمولا در مطب و با بی حسی انجام می شود.

ابتدا منطقه مورد نظر را بی حس می کنیم. سپس زمانی که بیمار آماده شد دکتر عزیززاده یک شکاف بسیار کوچک در پشت گوش انجام می دهد. گوش بسته به شرایط نرمه استخوان، تغییر حالت داده می شود تا از اندازه آن کاسته شود و یا به سر نزدیک تر شود.

اطلاعات مورد نیاز برای بعد از جراحی:

یک بسته به شما داده خواهد شد که درآن تمام اطلاعات مورد نیاز و جزئیات فرآیند بهبود و این که چه انتظاراتی باید داشته باشید و راه های کم کردن کبودی و ورم توضیح داده شده است. در اینجا به چند نمونه از این موارد اشاره شده است:

  • روزی دو بار جای زخم را با هیدروژن پراکسید شست و شو دهید.
  • روزی دو بار از روغن آنتی بیوتیک بر روی زخم استعمال کنید.
  • بخیه ها جذب شدنی هستند پس نیاز به کشیدن ندارند.
  • به مدت 2 هفته کارهای سنگین انجام ندهید.
  • باید به طور مداوم به مدت یک هفته از هد بند استفاده کنید و پس از آن فقط شب ها و به مدت 6 هفته.
  • به مدت 1-2 هفته هنگام استراحت و خوابیدن سرتان را بالا نگه دارید.

بیشتر بدانید

داشتن گوش های بیرون زده یا بزرگ می تواند باعث خجالت فرد شود. اگر به انجام جراحی اتوپلاستی فکر می کنید لطفا همین امروز با دکتر عزیززاده تماس حاصل فرمائید تا اولین قرار مشاوره را تعیین کنید. دکتر عزیززاده در اولین وقت مشاوره به همه انتظارات شما گوش می دهند و برای شما توضیح می دهند که ایشان چه کارهایی می توانند برای رسیدن به اهداف و انتظارات شما انجام دهند. در زیر یک نمونه از سوال هایی آمده که معمولا از دکتر عزیززاده پرسیده می شود.

سوال: من از نتیجه اتوپلاستی راضی نیستم .می توانم اتوپلاستی ترمیمی انجام دهم؟

پاسخ: بله، شما می توانید اتوپلاستی ترمیمی انجام دهید، اما بهتر است حدود یک سال بعد از اولین عمل جراحی صبر کنید تا نتیجه واقعی جراحی را ببینید.